"Rammstein In Amerika" składa się z trzech ważnych części. Pierwsza to koncert, zapis ich występu w słynnym nowojorskim Madison Square Garden pod koniec 2010 roku. Rammstein powrócili wtedy do Stanów niemal po 10 latach przerwy i o ich triumfie niech świadczy fakt, że 18 tysięcy biletów na to wydarzenie rozeszło się w niecałe pół godziny.

Reklama

Sfilmowany kilkunastoma kamerami występ po raz kolejny pokazuje, że to przede wszystkim zespół koncertowy, którego show trudno porównać z czyimkolwiek innym. Ilość płomieni, efektów pirotechnicznych i pomysłów scenograficznych wystarczyłaby na niejeden film. Podczas koncertu można usłyszeć wiele ich największych przebojów, od "Du Hast" przez "Du Reichst So Gut" po "Sonne".

Bardzo ciekawe są pozostałem dwa materiały w zestawie. Pierwszy to making of ich ostatniej płyty "Liebe Ist Für Alle Da". Drugi to ponad półtoragodzinny dokument "Rammstein in Amerika". Fascynująca opowieść o historii zespołu przez pryzmat ich kariery w Stanach. Widzimy wiele archiwalnych materiałów z początków kariery kapeli, m.in. fragmenty ich pierwszych koncertów w USA, dla kilkudziesięciu osób. Wypowiadają się ich promotorzy i fani pochodzący z wielu znaczących zespołów.

Są też ciekawe fragmenty z planu filmu Davida Lyncha "Zagubiona autostrada", w którym reżyser wykorzystał utwory Rammstein. Jak się okazuje, także do tworzenia atmosfery na planie. Są opowieści o ich wyjątkowych klipach, przygodach z aresztowaniami w Stanach. Całość dobrze pokazuje nie tylko rozwój grupy, ale też specyfikę amerykańskiego rynku. Powinien się spodobać nie tylko fanom niemieckiej koncertowej maszyny.

Rammstein | Rammstein in Amerika | Universal Music