Grzegorz Turnau: Brutalność w słowach zmienia się w brutalność w zachowaniach [ROZMOWA]

| Aktualizacja:

- Każdy, kto ma elementarną świadomość historyczną, musi sobie w pewnym wieku zadawać pytanie – a czy mnie przypadkiem nie spotka to, co moich dziadków – mówi nam Grzegorz Turnau, który w tym roku skończył równo 50 lat. W ramach jubileuszu wydał płytę zatytułowaną z rzymska "L", która zawiera niepublikowane wcześniej skarby zebrane z różnych okresów jego twórczości. Rozmawiamy m.in. o albumie, o tym, jak z mediów elektronicznych korzysta jego ojciec oraz o przyzwoleniu na brutalizację języka.

wróć do artykułu
 • ~OP
  (2017-10-12 14:24)
  "Czy ja nie spotkam się z prawdziwą przemocą, z prawdziwą brutalnością, a nie tylko z tą, z którą znam z filmów" - Jedz do Berlina, albo do Wiednia daleko nie masz.
 • ~wrocławianin
  (2017-10-12 14:35)
  Panie Turnau , moralizować mógł pan swoją córkę.
 • ~maly
  (2017-10-12 14:57)
  Corka woli starego dziada cos ci nie wyszlo z jej wchowaniem.masz zięcia starszego od siebie
 • ~Jak szerzy sie marksizm kulturowy
  (2017-10-12 12:51)
  Etyka pana Turnaua cyt, Każdy chłopiec w pewnym wieku musi się zdecydować kim chce być, albo – jak mówił klasyk – kogo chce udawać. „Wszyscy w życiu kogoś udajemy, najważniejsze, żeby się szybko zdecydować — kogo” – nie pamiętam kto to powiedział, ale to bardzo ładne. Koniec cytatu Turnaua. Czyli jest pan anty katolikiem i anty humanista - poniewaz Jezus Chrystus i kazdy prawdziwy humanista mowi o tym aby nikogo, niczego NIE UDAWAC, nie oszukiwac - W nowej ewangelii czytamy - Nie badzcie aktorami (hipokrytami),badzcie szczerzy, badzcie wierni swojemu sumieniu.
 • ~promyk światła
  (2017-10-14 10:12)
  bardzo mądry wywiad, Pan Grzegorz prezentuje wysoki stopień Świadomości-dziękuję Panu, że Pan jest!
 • ~Jan kamiński
  (2017-10-14 10:28)
  Delikatność wobec brutalności jest bezsilna.
 • ~ r e
  (2017-10-14 17:49)
  Kiedy mój dziadek sterczał po kostki w wodzie, w celi m na m z sufitem poniżej głowy ale z manicure w cenie, to dziadkowie takich gogusi jak pan T. chociaż gadali do niego łagodną i piękną polszczyzną, i łagodną oraz piękną polszczyzną rozpisywali się w uzasadnieniach wyroków śmierci polskiej inteligencji, prawdziwej polskiej inteligencji.
 • ~schetyn
  (2017-10-19 10:11)
  panie turnau .nie umiałes stworzyc rodziny skoro córka poszła ze starym satyrem kondratem ,wypowiadałes sie politycznie za mafia zwana PO a dzis chcesz moralizowac tłumy ????

Może zainteresować Cię też: