Inne
Reklama
Inne

Kraftwerk
"The Catalogue"

EMI

Kwartet z Dusseldorfu pozazdrościł The Fab Four i wydaje wszystkie swoje płyty w ośmiopłytowym boksie bogato doposażonym futurystycznymi grafikami i broszurami opisującymi historię powstawania każdego dzieła. Jeśli wydatek 360 zł jest zbyt dotkliwy, to każdą z remasterowanych płyt robocich klasyków można kupić osobno.
Inne

Britney
"The Singles Collection"

Sony

10. rocznicy wydania swojego debiutu Britney Spears świętuje kolekcją wszystkich swoich singli. Kompilacja zawiera największe hity amerykańskiej wokalistki oraz premierowy, wyprodukowany przez Maksa Martina singiel „3. A jeśli ktoś ma w rodzinie prawdziwego fanatyka Britney, to może wprawić do w ekstazę ekstremalnie wypasioną wersję tego wydawnictwa – 29 płyt, a na każdej remiksy, b-side'y, DVD z 26 teledyskami oraz pokaźną książeczką pełną zdjęć i anegdot.
Inne

The Beatles
"Mono Box"

EMI

To propozycja dla najbardziej konserwatywnych fanów liverpoolczyków. Wszystkie płyty The Beatles zremasterowane i po raz pierwszy wydane na CD. Fani gadżetów wybiorą pewnie wersję stereo, która dodatkowo zawiera grę komputerową pozwalającą wcielić się w członków The Beatles, albo opcję pamięci flash USB, w której piosenki mają postać plików mp3 i flac. Niestety, żadna z tych opcji nie jest tania – to wydatek rzędu 900 złotych.
Inne

Miles Davis
"Kind Of Blue – Deluxe 50th Anniversary Edition"

Sony

W tym roku minęło pół wieku od wydania tego klasyka klasyków jazzu. Z tej okazji „Kind Of Blue” pojawia się w odświeżonych, bogatych szatach. Rarytasem jest już sama niebieska płyta winylowa z zapisem nowojorskiej sesji. Dodatkowo na dwóch płytach CD upchano mnóstwo niepublikowanych rozmów muzyków w przerwach między nagraniami, pięć dodatkowych utworów nagranych rok przed sesją do „Kind Of Blue” i alternatywne wersje utworów. Do tego mnóstwo zdjęć i ciekawostek dotyczących samego nagrania.
Inne

Genesis
"The Movie Box 1981 – 2007"

EMI

Zapis wszystkich filmów koncertowych zespołu Genesis, z wyjątkiem „When In Rome 2007”. Ten brak wynagradza zapis „Three Sides Live” i „The Mama Tour”, które po raz pierwszy pojawiły się na DVD. Oprócz samych koncertów dostajemy bogatą dokumentację koncertowego życia Genesis, m.in. dokument „The Mama” autorstwa samego Phila Collinsa i film poświęcony historii grupy.


ReklamaInne

Michael Jackson
"The Collection"

Sony

W zalewie memorabiliów upamiętniających śmierć króla popu, najlepiej po prostu sięgnąć po jego klasyczne albumy. „The Collection” to zbiór tychże – „Off The Wall”, „Thriller”, „Bad”, „Dangerous” oraz „Invincible” – wszystkie zapakowane w zgrabny box o limitowanym nakładzie kilkuset egzemplarzy.
Inne

Różni wykonawcy
"Tego słuchał świat. New Romantic"

EMI

Propozycja dla wszystkich tęskniących nieustannie za blichtrem lat 80. Na dwóch płytach zgromadzono największe klasyki z działki new romantic – i to zarówno rodzime, jak i zagraniczne. Tak więc Obok Alphaville czy Davida Bowiego pojawia się Kapitan Nemo o Kombi.
Inne

Różni wykonawcy
"Blue Note Highlights"

Blue Note

Prawdziwy rarytas dla fanów wysmakowanego jazzu. Wytwórnia Blue Note to na tym polu gigant, a ta ośmiopłytowa kolekcja jest diamentem w jej koronie. Obok zremasterowanych nagrań klasyków sprzed lat (znalazło się tu miejsce m.in. dla Charliego Parkera, Dextera Gordona, Wayne'a Shortera czy Clifforda Browna) są tu też utwory autorstwa nowego pokolenia artystów „niebieskiej nuty” – m.in. Norah Jones i Kurta Ellinga.
Inne

Różni wykonawcy
"Italiano Top Killers"

EMI

Tytuł płyty mówi wszystko. Ta trzypłytowa składanka uszczęśliwi każdego, kto pod koniec epoki komunizmu lubował się w śledzeniu gwiazd odwiedzających festiwal w San Remo. Oto bowiem dostajemy zabójczą dawkę włoskiego kiczu, który po latach stał się znowu modny. Powrót do przeszłości zapewnią tacy giganci jak Drupi, Al Bano Romina Power, Gianna Nannini czy Ricchi E Poveri.
Rafał Blechacz
"Chopin: Koncerty fortepianowe"
Deutsche Grammophon


Poprzednie dwie płyty wydane w barwach prestiżowej wytwórni Deutsche Grammophon (z nagraniami Preludiów Chopina oraz Sonat Haydna, Beethovena i Mozarta) odniosły ogromny sukces, więc ulubieniec wielbicieli Chopina idzie za ciosem i proponuje brawurową interpretację obu Koncertów Fortepianowych Fryderyka Chopina. Pianiście towarzyszy jedna z najznakomitszych orkiestr – Concertgebouw Orchestra pod dyrekcją Maestro Jerzego Semkowa.