ROB ZOMBIE – 16.02 Londyn

Reklama

Fani zombie, drakuli, innych okropieństw z horrorów powinni w lutym zawitać na Wyspy. Materiał ze swojej nowej znakomitej płyty "Hellbilly Deluxe II" zagra reżyser horrorów gore, a przy okazji wokalista Rob Zombie.

KYLIE MINOGUE – 23.02 Tallin

Wizytę we wschodniej Europie Minogue rozpocznie od stolicy Estonii, później zagra jeszcze na Łotwie i Litwie. Na scenie stanie 30-metrowy ekran, a Kylie podczas występu będzie się nie tylko kilka razy przebierać, ale też latać.

MOBY – 13.05 Londyn

Dwudniowy festiwal brytyjskiej wytwórni Mute. Wydają w niej Moby, Depeche Mode, Goldfrapp i Nick Cave. Podczas imprezy usłyszymy zaskakujące duety artystów związanych z Mute. Szczegóły są jeszcze nieznane.

PJ HARVEY – 25.05 Lizbona

Trzy lata temu podczas swojego jedynego polskiego koncertu oczarowała publiczność. W tym roku żeby ją zobaczyć, pojedźcie do Lizbony – na trasie promującej płytę "Let England Shake", która ukaże w lutym, na razie brakuje Polski.BON JOVI – 12.06 Monachium

Prawie sto koncertów da podczas trasy Jon Bon Jovi ze swoim zespołem. Najbliżej Polski będą grali w Niemczech, i to kilkakrotnie. Wykonają największe przeboje, m.in. "It’s My Life" i "Bed of Roses".

SZIGET FEST. – 11.08 Budapeszt

Gwiazdami tego jednego z największych festiwali muzycznych w Europie byli m.in. Muse i Iron Maiden. Tegorocznej setlisty jeszcze nie ogłoszono, ale patrząc na artystów, którzy grali tu wcześniej, bilety można kupować w ciemno.

PRIMAL SCREAM – 8.09 Wight

Brytyjska wyspa na kanale La Manche jest jednym z najbogatszych w skamieniałości dinozaurów miejsc w Europie. Warto wybrać się tam we wrześniu, bo na festiwalu Bestival wystąpią The Cure, Pulp, Robyn i Primal Scream.

Reklama

RIHANNA – 3.10 Dublin

Wyrazisty wizerunek, egzotyczną urodę i wielkie przeboje ("Umbrella") – wokalistka z Barbadosu ma wszystko, co jest potrzebne gwieździe pop. W stolicy Irlandii laureatka trzech Grammy zagra materiał z ostatniej płyty "Loud".