Odbywający się po raz 18. Seven Festiwal Music&More jest jedną z najważniejszych rockowych imprez lata i – jak podkreśla Aleksander Iwaniuk z komitetu organizacyjnego festiwalu – jedyną tak dużą imprezą organizowaną w małej miejscowości. Nazwa festiwalu nawiązuje do plebiscytu na "Siedem Nowych Cudów Natury", w którym uczestniczą Mazury.

Reklama

Przez cztery dni nad Mamrami będą odbywały się koncerty na dwóch scenach. Młode zespoły, wybrane spośród 300 propozycji zgłoszonych do konkursu, zmierzą się o Grand Prix festiwalu i możliwość wystąpienia na głównej scenie.

W Węgorzewie wystąpią m.in. polskie gwiazdy - Dezerter, Strachy na Lachy, Kult, Lao Che, Apteka, Chemia oraz goście z zagranicy – brytyjski Touchstone, fińska Indica, szwajcarski Samael, portugalski Moonspell oraz Pro-Pain z USA.

Podczas festiwalu działacze Amnesty International będą zbierać podpisy pod petycją popierającą więźnia sumienia, lidera białoruskiego opozycyjnego ruchu Młody Front, Źmiciera Daszkiewicza, skazanego w marcu tego roku na dwa lata kolonii karnej.