Józef Skrzek pierwsze kroki stawiał jako basista i pianista zespołu Breakout. Niedługo potem założył legendarną już grupę SBB, z którą koncertuje i nagrywa do dzisiaj. Razem z Apostolisem Antymosem i Jerzym Piotrowskim do roku 1980 nagrali szereg płyt w Polsce i poza jej granicami. Zagrali setki koncertów w całej Europie, stając na jednej scenie obok gwiazd pokroju Boba Marleya (Roskilde Festival '78), Eltona Johna, Soft Machine, Mahavishnu Orchestra, Charles Mingus Dynasty, Jack Bruce Group czy Thin Lizzy. Artysta angażuje się również w wiele projektów solowych. Z powodzeniem komponuje muzykę filmową. Współpracował z Piotrem Szulkinem, Lechem Majewskim, Jerzym Skolimowskim i najlepszymi scenami teatralnymi w Polsce. Od lat występuje w kościołach dając koncerty organowe, ale też łącząc brzmienie akustyczne z syntetyzatorami. Poza tym tworzy muzykę elektroniczną prezentując ją na festiwalach el-muzyki (ZEF w Piszu, Ricochet Gathering) oraz w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Władysław "Gudonis" Komendarek funkcjonuje na scenie muzycznej niezmiennie od lat 70. Najpierw związany był z grupą Exodus, później poświęcił się karierze solowej. W swojej twórczości łączy fascynację muzyką klasyczną ze współczesnym brzmieniem syntetyzatorów. Wydał około siedemnastu albumów solowych, jest zapraszany na festiwale muzyki elektronicznej w Polsce i za granicą. Na El-Eminence Fest zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty "Przestrzenie przeszłości", zawierającej najlepsze utwory artysty. Premiera albumu odbędzie się 10 października.

Steve'a Schroydera można uważać za jednego z pionierów muzyki elektronicznej. W latach 70. odkrył syntetyzator, który pozwolił mu realizować swoją wizję muzyki. W latach 1971-1972 nagrał dwa albumy z legendą muzyki elektronicznej - Tangerine Dream. Po zakończeniu współpracy z Tangerine Dream rozpoczął solowa karierę. Nagrywał z Ash Ra Temple i Genem Grossem. Przełomem w karierze okazało się spotkanie z Hansem Cousto, odkrywcą prawa Kosmicznej Oktawy. Pod wpływem tej wiedzy Steve zaczyna tworzyć muzykę, która współgrałaby z teorią, według której istnieją silne relacje między muzycznymi tonami, kolorami a wibracjami wszechświata.

Omni istnieje od 1983 roku. Tworzą ją Rafał Błażejewski, Marceli Latoszek i Gerard Sawicki. Marceli Latoszek i Gerard Sawicki. Zafascynowani twórczością grupy Emmerson Lake & Palmer, skierowali swoje zainteresowania w stronę muzyki symfonicznej i od niej rozpoczęli muzyczne poszukiwania. Na przełomie lat 70. i 80., kiedy klasyczne odmiany rocka przeżywały poważny regres, zaczęła się bujnie rozwijać muzyka elektroniczna. Pierwsze samodzielne próby tworzenia muzyki przez Marcelego Latoszka zbiegły się z penetrowaniem przez niego nowych brzmieniowo i technologicznie obszarów. Nad jego pierwszymi kompozycjami bez wątpienia unosił się duch muzyki Klausa Schulze i innych twórców elektronicznej ery rocka. Już 17 października ukaże się płyta, która powstała w wyniku współpracy grupy Omni i Macieja Januszko z zespołu Mech. Album zatytułowany "tOMEk Beksiński", sygnowany nazwą OME, zawierać będzie 10 kompozycji do tekstów Tomka Beksińskiego. Podczas El-Eminence Fest materiał z płyty będzie zaprezentowany po raz pierwszy.

Agressiva 69 to grupa doskonale znana fanom rocka industrialnego. Zespół powstał w 1990 roku z inicjatywy Tomka Grocholi (vocal) i Jacka Tokarczyka (gitara). Ich pierwszy album "Deus Ex Machina" został wydany w 1992 roku. Do dzisiaj formacja dorobiła się 5 albumów studyjnych i niezliczoną ilość zagranych koncertów. W obecnym składzie grają: Tomasz Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta, Filip Mozul. Pod koniec tego roku ukaże się nowa płyta zespołu zatytułowana "Republika 69". Znajdą się na niej covery utworów Republiki.

Bilety w cenie 80 zł (przedsprzedaż) oraz 90 zł (dzień koncertu) będzie można wkrótce nabyć na metalopolis.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl, ticketportal.pl, kupbilet.pl oraz eventim.pl.