Jak twierdz inicjatorka tej jazzowej uczty, Krystyna Gucewicz, z namówieniem artystów na udział w koncercie nie było najmniejszych problemów:

Reklama

Wystarczył jeden telefon – wszyscy powiedzieli TAK. Tak, zagramy dla Wandy Warskiej, skoro jest w potrzebie. A jest. Schorowana, wymaga pomocy, rehabilitacji, kosztownych zajęć przywracających zdrowie. Chcemy jej pomóc. Możemy pomóc. To takie proste. Jeden gest, jeden wieczór, jeden bilet.

Wanda Warska, legenda polskiej sceny jazzowej. Muza artystów, poetka, wokalistka, zawsze w nierozłącznym duecie z pianistą i kompozytorem, mężem Andrzejem Kurylewiczem. Zawsze zaskakująca, nieodgadniona, z głową w chmurach. Złotowłosa, liryczna, zakochana w poezji i w życiu. Tak było w krakowskich opłotkach i potem w Warszawie - w teatrach, na koncertach, w niezapomnianej Piwnicy Wandy Warskiej na Starym Rynku. Warska – epoka w polskim jazzie.
To dla niej będzie się działo, będzie się grało.

Wśród wykonawców – dobrodziejów: Grażyna Auguścik, Czesław Bartkowski, Krzesimir Dębski, Urszula Dudziak, Krzysztof Herdzin, Anna Jurksztowicz, Andrzej Jagodziński, Wojciech Karolak, Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Namysłowski, Janusz Strobel, Lora Szafran, Ewa Uryga.

Aktorki- Beata Ścibakówna i Joanna Trzepiecińska przypomną wiersze Wandy Warskiej.

Reklama

Piękny projekt plakatu honorowo ofiarował sam Andrzej Pągowski.
Aranżacja całości leży w rękach inicjatorki wydarzenia Krystyny Gucewicz.

Bądźmy razem 19 grudnia o 19.00. Taki wieczór zdarza się raz. Spotykamy się w PALLADIUM . Bilety (od wtorku 6 listopada) w kasie teatru Palladium (Złota 7/9) oraz na portalach Goout i ebilet.

Media