Jak informowaliśmy w czerwcu nastąpiło ważne przejęcie na krajowym rynku koncertowym. Live Nation przejęło firmę Go Ahead, która organizowała koncerty klubowe, halowe, ale potrafiła też zorganizować festiwale na mniejszą skalę. Jednym z nich było Summer Fall Festival, organizowany na plaży w Płocku. W ubiegłym roku na malowniczo ustawionej scenie oprócz polskich wykonawców pojawiła się m.in. popularna dwie dekady temu formacja Dog Eat Dog.

Reklama

W tym roku kończący wakacje festiwal opiera się tylko i wyłącznie na artystach z Polski, choć w poście informującym o wydarzeniu, Live Nation zostawiło miejsce na jeszcze jednego wykonawcę.

Z naszych informacji wynika, że przejęcie Go Ahead przez Live Nation miało podłoże w większym zainteresowaniu rodzimą sceną koncertową i organizowaniem imprez nie tylko na poziomie Phila Collinsa czy Rammstein na Stadionie Narodowym. W mediach społecznościowych nie brak dyskusji, w których płynie niepokój, czy światowy gigant nie zagrozi polskiej scenie, próbując ją zmonopolizować poprzez przejmowanie kolejnych graczy na rynku, uznawanym za jeden z największych w Europie.