Madonna wystąpi na dwóch podestach połączonych specjalnym ruchomym chodnikiem nazywanym „catwalkiem”. Do tego podnośniki dla tancerzy i ogromny ekran.

Bemowo wznosi scenę dla Madonny >>>

"To robi ogromne wrażenie, nawet widzowie znajdujący się daleko będą mogli bez problemu obejrzeć koncert" - powiedziała DZIENNIKOWI Anna Maselska z Warszawy, która koncert Madonny widziała 16 lipca we włoskim mieście Udine. - "To było naprawdę profesjonalne widowisko, nie tylko muzyka i choreografia, ale i efekty specjalne. Prawdziwy show".

Oto, co szykują fani dla Madonny na Bemowie >>>

A w Polsce szykuje się jeszcze większe widowisko: w Udine Madonnę obejrzało około 40 tysięcy widzów, w Warszawie będzie ich według tego, co zapowiada organizator, blisko dwa razy tyle. "Spodziewamy się nawet 80 tysięcy ludzi" - mówi Krzysztof Zygrzak, rzecznik dzielnicy Bemowo. Dla porównania na niedawnym koncercie U2 w Chorzowie widzów było o 10 tysięcy mniej. Rekordowym, największym do tej pory koncertem w Polsce pozostanie jednak nadal występ Michaela Jacksona w 1996 roku (także na płycie lotniska Bemowo), który ściągnął blisko 120 tysięcy osób.

Wierni fani Madonny kontratakują >>>

80 bramek dla widzów otworzy się w sobotę o godzinie 16. Półtorej godziny później będzie można wejść do sektorów. Podczas koncertu Jacksona około tysiąca osób zdołało sforsować ogrodzenie i wejść bez biletów. "Teraz nie ma takiej szansy" - zapewniają organizatorzy. Koncert zabezpieczy na płycie lotniska 1179 pracowników ochrony, którzy zadbają o bezpieczeństwo fanów Madonny oraz będą kierować uczestników imprezy do odpowiednich sektorów i strzec całego terenu. Na lotnisku będzie też czekać w pogotowiu 10 karetek i pięć patroli medycznych, a trzy najbliższe szpitale na czas koncertu rozpoczną ostry dyżur.

Uwaga, konkurs! Zrób Madonnie zdjęcie i wygraj >>>

"Taki ogrom widzów w jednym miejscu spowoduje oczywiście pewne utrudnienia. Nie można wszystkim zapewnić miejsc do parkowania, dlatego, aby nie tworzyły się korki, apelujemy o skorzystanie z komunikacji miejskiej" - namawia Krzysztof Zygrzak z władz Bemowa. W noc koncertu uruchomione zostaną specjalne linie tramwajowe, a metro będzie działało bez przerwy aż do rana.