– "We Are the Champions" jest najbardziej egoistyczną piosenką ze wszystkich, które napisałem – mówił Freddie. Jak twierdził, zainspirowały go tłumy na meczach piłkarskich, chciał więc stworzyć coś dla "mas" zgromadzonych na koncertach Queen. – Sądzę, że można by uznać ten utwór za moją własną wersję "My Way" (Franka Sinatry) – dodawał. – Osiągnęliśmy sukces i na pewno nie przyszło nam to łatwo.
– Gdy usłyszałem słowa tej piosenki, byłem dość mocno zaskoczony – mówił Brian May w rozmowie z "Mojo". – Pamiętam, że powiedziałem: "Fred, nie możesz tego zrobić. Zabiją Cię". A Freddie na to: "Ależ mogę".
– Zuchwała deklaracja – "przegrani się nie liczą" – była bezczelnym komentarzem rzuconym w kierunku krytyków zespołu ("Faktycznie są mistrzami w wywyższaniu się", pisał nieco zrezygnowany Bart Testa z "Rolling Stone") – czytamy dalej w "Królewskiej historii". – Taylor i May zawsze twierdzili, że Mercury nie pisał tego śmiertelnie poważnie i, że jak mówił perkusista, "jesteśmy" w tytule odnosiło się do wszystkich. Wszyscy jesteśmy mistrzami. Nawet jeśli publiczność czuła, że zespół patrzy na nią z góry, nie dała tego po sobie poznać.
"We Are The Champions" dotarło do drugiego miejsca listy przebojów na Wyspach, pierwszego we Francji (na którym utrzymywało się przez rekordowe dwanaście tygodni) oraz czwartego w Stanach.
Wydawnictwo "Królewska historia" opisuje legendarną grupę i losy jej członków od samego początku aż do czasów współczesnych. Przez lata autor miał okazję wielokrotnie rozmawiać z trzema żyjącymi muzykami grupy, jednak na potrzeby publikacji dotarł do wielu kolejnych rozmówców – od pierwszych, dawno zapomnianych basistów Queen po kolegów Freddiego Mercury'ego ze szkoły w Isleworth. Dzięki temu mamy możliwość prześledzić bogatą karierę zespołu od pierwszych niezdarnych koncertów w St. Helens, przez niezapomniany występ podczas Live Aid, aż po współpracę z Paulem Rodgersem i Adamem Lambertem na początku obecnego stulecia.
Dyskografię Queen zamyka zestaw "The Cosmos Rocks" wydany pod szyldem Queen + Paul Rodgers we wrześniu 2008 roku. Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku.