12 lipca Hala Stulecia we Wrocławiu zapłonie dzięki emocjom płynącym prosto z serc 122 dzieci z całego świata. W ramach Wielkiego Spektaklu Finałowego Brave Kids wystąpi 21 dziecięcych grup artystycznych, które pokażą, że wspólne działanie artystyczne łączy i zaprzyjaźnia wszystkich uczestników.

Reklama

Wielki Spektakl Finałowy Brave Kids to wielobarwne, wielokulturowe przedstawienie, które wspólnie wypracuje 21 dziecięcych grup artystycznych z 5 kontynentów. Młodzi artyści w ciągu 3,5 tygodnia nie tylko wymieniali się swoimi umiejętnościami z zakresu sztuki i tradycji, ale także poznawali, zaprzyjaźniali się i pokazywali, że między dziećmi bariery znikają bardzo szybko. Nie mając wspólnego języka, dzieci stworzą kolaż mieniący się różnorodnością kultur, talentów i technik artystycznych. W tym roku na jednej scenie wystąpią dzieci z Brazylii, Maroko, Ukrainy, Gruzji, Meksyku, Słowacji, Ugandy, Hiszpanii, Mołdawii, Indii, Estonii, Rumunii, Indonezji, Macedonii, Polski, Nepalu, Izraela, Włoch, Iranu.

Jak piszą organizatorzy:
Projekt Brave Kids powstał w 2009 roku jako część wrocławskiego Brave Festival - przeciw Wypędzeniom z Kultury. Naszą misją jest umożliwienie spotkania dzieciom z całego świata, aby w atmosferze przyjaźni i szacunku mogły wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami. Efektem wspólnych warsztatów artystycznych są barwne spektakle mieniące się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników. To również świadectwo, że niezależnie od komplikacji świata dorosłych dzieci o różnym statusie społecznym i materialnym mogą wspólnie działać. Dla widzów to niezapomniane wrażenia artystyczne. Bardzo ważnym aspektem Brave Kids jest włączanie lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez lokalne rodziny. To wspaniała lekcja otwartości i wrażliwości dla obu stron. Poprzez Brave Kids pragniemy tworzyć zaprzyjaźnioną społeczność dzieci świata, których nie będzie dotykać cierpienie, przemoc, głód, niewolnictwo, osierocenie.

Honorowy patronat nad projektem Brave Kids co roku sprawuje UNESCO oraz Rzecznik Praw Dziecka.