Festiwal rusza 24 października i potrwa trzy dni.
O popularności i fenomenie tanga na deskach kabaretów międzywojennych opowie w Domu Spotkań z Historią wybitna znawczyni tego okresu, teatrolog i archiwistka Anna Mieszkowska – to wszystko w trakcie spotkania „Tango i kabarety międzywojnia”.
„W złotej epoce polskiego tanga słuchano po jednej i drugiej stronie Wisły – zarówno w modnych kawiarniach i restauracjach, takich jak Adria, jak i w repertuarach kapel podwórkowych z Woli, Czerniakowa czy Pragi. Dlatego w tegorocznej edycji chcieliśmy zaprosić uczestników na koncert polskich tang odwołujących się do folkloru miasta w wykonaniu grupy Warszawiaki- Trupa Teatralna” – mówi Sylwia Rubin-Krukowska z Fundacji Kulturo.
Bez wątpienia koncert będzie wyjątkową atrakcją dla wielbicieli szemranych klimatów i folkloru miejskiego. W repertuarze Warszawiaków usłyszymy repertuar ulicznych zawadiaków, znane szlagiery i mniej znane utwory przedwojennej Warszawy w aranżacji pełnej gwary warszawskiej i cwaniackiego humoru.
Chętni będą też mogli postawić swoje pierwsze tangowe kroki na parkiecie. W trakcie festiwalu przewidziane są aż cztery, bezpłatne warsztaty tanga. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich zainteresowanych – młodzież, dorosłych, seniorów. Lekcje będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych wzrokowo.
PROGRAM:
24.10 (wtorek), 20:00 koncert tang polskich / WARSZAWIAKI – Trupa Teatralna,
Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20
25.10 (środa), 18:00 "Tango i kabarety międzywojnia" - spotkanie z Anną Mieszkowską,
Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20
26.10 (czwartek), warsztaty tanga (I grupa - 18:00, II - grupa 19:15),
Państwomiasto, ul. Andersa 29
27.10 (piątek), warsztaty tanga (I grupa - 18:00, II grupa - 19:15),
Centrum Kreatywności Targowa, Ul. Targowa 56