- Zostaliśmy wezwani tuż po 8.10 rano w poniedziałek, 4 marca. Zgłaszający mówili o zaniepokojeniu stanem zdrowia mężczyzny - powiedział rzecznik policji w Essex - Niestety, 49-letni mężczyzna został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia. Jego najbliżsi zostali poinformowani.

Reklama

Zespół na swym profilu na Instagramie podał, że Keith odebrał sobie życie

Keith Flint był frontmanem, wokalistą i tancerzem w formacji The Prodigy. Grupa największe triumfy święciła w latach 90tych. Do najbardziej znanych przebojów należą "Breathe" czy "Firestarter". Ze względu na wygląd i sceniczny temperament był traktowany jako maskotka zespołu.

The Prodigy powstało w 1990 roku z inicjatywy Liama Howletta. Keith był z zespołem związany od samego początku. Wielką popularność przyniosły grupie wydane w ostatniej dekadzie XX wieku płyty: "The Prodigy Experience", "Music For The Gillted Generation" czy "The Fat of Land". Zespół był traktowany jako rewolucyjny, wnoszący nowe, oparte głownie na elektronice i samplach , brzmienia. Budził też kontrowersje, jak pamiętnym teledyskiem do "Smack My Bitch Up".

O swej chorobie Keith nie informował mediów.

Flint od 2007 roku był w związku małżeńskim z japońską DJ Mayumi Kai.