"Shallow" plagiatem? Lady Gaga straci Oscara? Przed nami głośna sprawa o "zapożyczenie" [POSŁUCHAJ]

| Aktualizacja:

Prawnicy Lady Gaga mówią o próbie wymuszenia pieniędzy, ale wygląda na to, że sprawę będzie rozstrzygał sąd. Muzyk Steve Ronsen twierdzi, że "Shallow" to plagiat jego nagrania "Almost".

wróć do artykułu
  • ~akora
    (2019-08-19 21:06)
    ale ona jest brzydka.
  • ~~~ groszku
    (2019-08-16 13:27)
    Ewidenty plagiat i kropka ....
  • ~Alex
    (2019-08-15 09:00)
    To teraz pan artysta zauważył podobieństwo? Długo zwlekał. Brakuje kasy?
  • ~Obiektyw
    (2019-08-14 07:44)
    Obie piosenki brzmią tak różnie że Gaga nie ma się o co martwić
  • ~Kobieta.hihi
    (2019-08-13 20:23)
    Dla mnie dwa kompletnie różne utwory i basta !
  • ~Lucia
    (2019-08-12 22:35)
    Da Gaga jest taka brzydka !
  • ~Dr J.E.Bakaa
    (2019-08-12 18:55)
    Jarosaw Kaczyski jest atorem oby piosenk i jemu naleza sie wszystkie pieniadze aby mogl je przekazac na caritas
  • ~AntiYdiot
    (2019-08-12 18:29)
    Wiedziałem że Maryla Rodowicz była pierwsza - chociaż ona zrobiła cover niepodobny ani do oryginału ani do coveru
  • ~Isia
    (2019-08-12 18:14)
    Shallow przypomina mi "Ghost town" Adama Lamberta
  • ~Rafał
    (2019-08-12 14:54)
    Na Boga pieniądze liczy się nie mierzy!
  • ~otwieracz puszek
    (2019-08-12 11:53)
    ~Pp... Sekwencja akordów i partia wokalna w wolnej części są podobne (tylko zamiast długich nut jest kilka krótkich). Ogólnie to teraz w muzyce popularnej naprawdę coś nowego stworzyć i prawie wszystko jest do prawie wszystkiego jakoś podobne. Np. jedna fraza tego Ronsona jest żywcem wzięta z "Cant Help Falling In Love" Elvisa Presleya, ma chłop szczęście, że Elvis już nie żyje, bo by go z torbami puścili,,, Swoją drogą, nie jestem fanem Presleya, to był kompletnie zmarnowany talent z coraz bardziej dziadowskim repertuarem, dla mnie punktem odniesienia jest tu mało znany lekko operowy cover Klausa Nomi, który sam jest mało oryginalny, ale jego covery i dzieła odtwórcze bywają genialne (polecam np. jego Cold Song wg Purcella, do wyszukania na youtube).
  • ~Pp
    (2019-08-12 10:41)
    Nie widzę żadnego podobieństwa!

Może zainteresować Cię też: