"Podczas niemal tygodniowego pobytu spotka się m.in. ze studentami i adeptami gry na kontrabasie podczas specjalnych warsztatów mistrzowskich, z polskimi muzykami przy okazji prób do koncertu z Big Bandem i wreszcie z publicznością podczas dwóch koncertów - w Bielskim Centrum Kultury i w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach" – podali twórcy Zadymki.

Reklama

Carter to amerykański muzyk, kompozytor i pedagog, laureat nagród Grammy i NEA Jazz Masters Award. "To bez wątpienia jeden z najwybitniejszych współczesnych kontrabasistów, który w latach 60. był członkiem legendarnego kwintetu Milesa Davisa, a następnie współtworzył projekty całej plejady gwiazd światowego jazzu z Herbiem Hancockiem i Wayne'em Shorterem na czele" – przypomnieli organizatorzy Zadymki.

Carter występował już na bielskim festiwalu w 2009 r. Odebrał wówczas statuetkę "Anioła Jazzu", którym twórcy Bielskiej Zadymki Jazzowej honorują wybitne indywidualności tego gatunku muzyki.

Przyszłoroczna edycja Zadymki odbędzie się w dniach od 24 lutego do 1 marca.

Reklama

Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. W ubiegłym roku artystą-rezydentem był Pat Metheny. Dotychczas w Bielsku-Białej na Zadymce wystąpili m.in. Wayne Shorter, Hank Jones, Charlie Haden, Joe Lovano, Dave Doulgas, Terence Blanchard, Roy Hargrove, David Murray, John Patitucci, Brian Blade, Ahmad Jamal i Benny Golson.