"to też Ciechowski" jest próbą uświadomienia, że Grzegorz Ciechowski to nie tylko zespół Republika, Obywatel G.C. czy Grzegorz z Ciechowa. To także wszechstronnie utalentowany artysta, którego umiejętności pozwoliły zaistnieć, rozpocząć karierę, bądź pomóc wielu wykonawcom.

Reklama

Na płycie "to też Ciechowski" zebrano nagrania, w których, mimo iż Grzegorz Ciechowski nie jest postacią pierwszoplanową, to jednak bez niego, albo by tych piosenek nie było, albo brzmiałyby zupełnie inaczej. I to niezależnie czy jest jednocześnie autorem muzyki, tekstu, producentem i instrumentalistą (Justyna Steczkowska, Katarzyna Groniec, Robert Gawliński), producentem i współtwórcą piosenek (Krzysztof Antkowiak), czy tylko producentem (Kasia Kowalska, Atrakcyjny Kazimierz), bądź autorem tekstów (Fiolka, Mafia, Lady Pank).

Jak napisał w komentarzu do płyty Tomasz Żąda - "Niemal każda praca z innymi artystami zwieńczona była sukcesem. Każdy jednak ze współpracujących z Ciechowskim artystów mógł śmiało powiedzieć: tak, to moja płyta. Jak niezwykle wprawny jubiler, szlifował "kamienie" tak, by świeciły własnym blaskiem i zachwycały publiczność".

Inny rozdział na płycie to nowe wersje piosenek Ciechowskiego z repertuaru Republiki czy Obywatela G.C. powstałe pod jego okiem i uchem (Fiolka, Katarzyna Groniec) bądź już po jego śmierci (Kasia Kowalska, Half Light). I wreszcie przerwana przez śmierć, niedokończona praca, którą już po swojemu, ale wykorzystując nagrane ślady zrobił kolega z Republiki Leszek Biolik. (Marcin Rozynek).

Premiera płyty "to też Ciechowski" 24 października.

Reklama