1 stycznia kapela ogłosiła, iż wznawia działalność, dotąd jednak nie wyjawiła żadnych planów. Koncert w Chicago jest pierwszym, jaki zreaktywowana formacja zapowiedziała. Muzycy uruchomili jednocześnie oficjalną stronę. Lollapalooza odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia.

Nadal niestety nie mamy podstaw, by żywić nadzieję na przyjazd grupy do Polski. Po ogłoszeniu przez zespół reaktywacji wielu z nas liczyło na to, że Soundgarden pojawią się na Openerze. Przypuszczenie te były o tyle sensowne, że perkusista Soundgarden - Matt Cameron - jest jednocześnie perkusistą Pearl Jam, który zagra u nas właśnie na festiwalu Opene'er w Gdyni 1 lipca. Logiczne by więc było, że obydwie grupy, które zresztą już za dawnych czasów żyły w wielkiej symbiozie, zsynchroniuzują swoje występy, aby granie Camerona w Soundgarden nie kolidowało z występami Pearl Jam.

Przypomnijmy, że grupa Soundgarden zasłynęła przebojami "Outshined", "Rusty Cage", "Spoonman" czy "Black Hole Sun". Zakończyła działalność po wydaniu albumu "Down on the Upside" z 1996 roku. Największym osiągnięciem w karierze zespołu był longplay "Superunknown" z marca 1994 roku.