"Pomyślałem, że ciekawym byłoby pokazanie człowieka współczesnego, uwikłanego w system korporacji, który poddając się inicjacji szamańskiej, zmienia siebie w nowego człowieka" - wyjaśnia twórca filmu "Rewers".

"W pomyśle wykorzystałem symbolikę masońską oraz autentyczne relacje adeptów szamanizmu syberyjskiego. Opowieść jest w zasadzie cyklem wizji, które towarzyszą inicjowanemu w trakcie obrzędu przejścia, czyli tzw. >>rit de passage<<. Choć miejscami pojawiają się sceny drastyczne, mam nadzieję, że zaufacie mojemu poczuciu dobrego smaku. W jakiś sposób liczę na wywołane kontrowersje, oryginalność wyróżni nasz film z wielu innych. Opowiadając taką historię, mamy szansę pokazać, że to nie są tylko słowa piosenki, ale pewna deklaracja, apel, przesłanie - >>krwawy Bóg<<, >>przemijające religie>>, >>duch wojny<< niosą pragnienie rewolucji serca, duszy i jaźni - mówi Lankosz.

O współpracy obu panów pisaliśmy już wcześniej , także o tym, że premiera klipu została przesunięta ze względu na kontrowersyjne treści.

Poza teledyskiem od dziś w MySpace posłuchać można utworów zapowiadających pierwszą od ponad dziesięciu lat solową płytę Roberta Gawlińskiego zatytułowaną "Kalejdoskop".

Wideo można obejrzeć w serwisie YouTube. "Rewers" gościł w naszych kinach w listopadzie 2009 roku.Ostatnie dotąd solowe dzieło wokalisty Wilków to "Gra" z października 1999 roku.