Prowadzący galę w Staples Center w Los Angeles raper i zarazem aktor LL Cool J powiedział: Nie możemy tego pominąć. Mieliśmy śmierć w rodzinie, po czym odmówił modlitwę za zmarłą piosenkarkę.

Reklama

Uczestnicy gali, w tym takie gwiazdy jak Lady Gaga i Miranda Lambert, obejrzeli klip, z nagraniem Whitney Houston wykonującą jeden z jej największych przebojów "I Will Always Love You" na ubiegłorocznej uroczystości wręczenia nagród Grammy. LL Cool J powiedział później: Whitney, będziemy zawsze ciebie kochać.

Jennifer Hudson wykonała wiązankę największych przebojów Houston. Zdobywcy nagród w ponad 75 kategoriach i wielu laureatów z poprzednich lat wspominali Houston.

Poruszający moment nastąpił kiedy rodzice zmarłej w ub. r. piosenkarki Amy Winehouse, Mitch i Janis Winehouse, odebrali w jej imieniu nagrodę. Niech żyje Whitney Houston, niech żyje Amy Winehouse i niech żyje Etta James (zmarła w br. w piosenkarka). Tam wysoko jest piękny żeński zespół - powiedział Mitch Winehouse.

Houston, która zmarła w przeddzień uroczystości, zdobyła sławę takimi utworami jak "I Will Always Love You" i "One Moment in Time". Jednak w okresie późniejszym na jej karierze zaważyło coraz większe uzależnienie od narkotyków i nieudane małżeństwo z piosenkarzem Bobbym Brownem.

Jak informują amerykańskie media, autopsja zwłok Whitney Houston zostanie dokonana prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch dni. Jednak jeśli w grę będą wchodzić narkotyki lub alkohol, testy toksykologiczne mogą potrwać 6-8 tygodni.

W niedzielę zwolniono ze szpitala 18-letnią córkę Whitney Houston, Bobbi, która przeżyła szok po śmierci matki.