"W roku ubiegłym koncertów festiwalowych zrealizowanych w halach Expo Mazury wysłuchało ponad 4,8 tys. osób. Będzie nam bardzo miło, jeśli tegoroczne koncerty spotkają się z podobnym zainteresowaniem. Trzecia edycja +Arena Festival film&music+ w Ostródzie to spotkania z najlepszymi kompozycjami muzyki filmowej w wykonaniu solistów m.in. TRE VOCI, Aurelii Luśni, którym towarzyszyć będzie ponad 70-osobowa orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego"- powiedział PAP Piotr J. Reszczyński z biura promocji Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii.

Reklama

Na pierwszy z koncertów, 28 czerwca, złożą się "Filmowe piosenki". W programie utwory z filmów w wykonaniu trzech tenorów "TRE VOCI", którzy wystąpią z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii W-M. Usłyszymy m.in. kompozycje z filmów: "Armagedon", "Czterdziestolatek", "Misja", "New York", "Śniadanie u Tiffaniego", "Siedem dusz", kompozycje Skyfall z filmu "James Bond" oraz Halleluyah z filmu "Shrek".

Drugiego dnia 29 czerwca, melomani wysłuchają "Koncertu jak z bajki". W programie usłyszymy najpiękniejsze piosenki z bajek, filmów dla dzieci w wykonaniu solistki Aurelii Luśni i orkiestry symfonicznej Filharmonii. Zostaną zaprezentowane m.in. piosenki z takich filmów jak: "Pinokio", "Mała Syrenka", "Dzwoneczek", "Księżniczka i żaba", "Zwierzogłód", "Czarnoksiężnik z krainy Oz" oraz "Kraina lodu".

Ostatniego dnia festiwalu, 30 czerwca w koncercie "Światowa muzyka filmowa" warmińsko-mazurscy filharmonicy zaprezentują największe przeboje, a także nowe polskie kompozycje muzyki filmowej. W programie tego finałowego koncertu znajdzie się m.in. suita Antoniego Komasy-Łazarkiewicza z filmu "Kamerdyner", temat Henryka Kuźniaka z filmu "Seksmisja" czy tego samego kompozytora tematy z filmów "Vabank" i "Vabank II czyli riposta". Melomani usłyszą także muzykę Alana Menkena z filmu "Piękna i Bestia", tematy Johna Williamsa z filmów "Park Jurajski", "Superman" i E.T. Nie zabraknie także kompozycji Howarda Shore'a z filmów "Władca pierścieni" i Alana Silvestriego z "Foresta Gumpa".

Wszystkie trzy festiwalowe koncerty za pulpitu dyrygenckiego poprowadzi Piotr Sułkowski. Gośćmi festiwalu muzyki filmowej będą m.in. kompozytorzy: Henryk Kuźniak i Antoni Komasa-Łazarkiewicz, reżyser Filip Bajon oraz dyrektor artystyczny Studia Munka Jerzy Kapuściński.

Fundacja Film Spring Open Sławomira Idziaka zorganizuje podczas festiwalu warsztaty, gdzie pod okiem Marcina Randalla Nowakowskiego, młodzi twórcy będą uczyć się realizacji małych form dokumentalnych. Nowakowski to znany Youtuber, twórca efektów wizualnych. Najlepsze prace wykonane pod jego opieką zostaną zaprezentowane na scenie głównej podczas koncertu finałowego 30 czerwca.

Partnerem Festiwalu jest też Fundacja Legalna Kultura, która będzie promować korzystanie z dóbr kultury z poszanowaniem praw autorskich twórców.

Jak podkreślili organizatorzy, ważnym wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie wystawa pt. "Transplantacja - podaruj siebie innym", prezentowana przez Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do spraw Transplantacji "Poltransplant" w Warszawie.

Reklama