Najnowszy, siedemnasty album Nick Cave and The Bad Seeds „Ghosteen” miał cyfrową premierę 4 października i został przez wielu okrzyknięty najlepszym w ich karierze. Wersje na winylu i CD będą dostępne od 8 listopada.

Wydaniu płyty towarzyszy trasa koncertowa. To ogromne wydarzenie, bo Nick Cave and The Bad Seeds uznawani są z jeden z najlepszych koncertowych zespołów świata. Grupa powróci do Polski 28 maja 2020 roku, by zagrać koncert w Arenie Gliwice.

Oto, jak prezentuje się trasa koncertowa artysty. Polscy fani mogą też zobaczyć Nicka Cave'a w stosunkowo nam bliskich - Berlinie i Pradze.

Europejska trasa koncertowa 2020

Wednesday 22 April Campo Pequeno, Lisbon, Portugal
Thursday 23 April Campo Pequeno, Lisbon, Portugal
Saturday 25 April WiZink Center, Madrid, Spain
Sunday 26 April Palau Sant Jordi, Barcelona, Spain
Wednesday 29 April Ziggo Dome, Amsterdam, Holland
Thursday 30 April Sportpaleis, Antwerp, Belgium
Saturday 2 May Arena Birmingham, Birmingham, UK
Sunday 3 May Motorpoint Arena, Cardiff, UK
Tuesday 5 May The SSE Hydro, Glasgow, UK
Wednesday 6 May Manchester Arena, Manchester, UK
Friday 8 May 3Arena, Dublin, Ireland
Tuesday 12 May First Direct Arena, Leeds, UK
Thursday 14 May The O2, London, UK
Friday 15 May The O2, London, UK
Sunday 17 May Lanxess Arena, Cologne, Germany
Monday 18 May Barclaycard Arena, Hamburg, Germany
Wednesday 20 May Royal Arena, Copenhagen, Denmark
Thursday 21 May Royal Arena, Copenhagen, Denmark
Saturday 23 May Ericsson Globe, Stockholm, Sweden
Monday 25 May Spektrum, Oslo, Norway
Wednesday 27 May Mercedes-Benz Arena, Berlin, Germany
Thursday 28 May Arena Gliwice, Gliwice, Poland
Saturday 30 May O2 Arena, Prague, Czech Republic
Monday 1 June Stadthalle, Vienna, Austria
Tuesday 2 June Budapest Sportaréna, Budapest, Hungary
Thursday 4 June Stark Arena, Belgrade, Serbia
Saturday 6 June Olympiahalle, Munich, Germany
Monday 8 June Hallenstadion, Zurich, Switzerland
Tuesday 9 June Mediolanum Forum, Milan, Italy
Thursday 11 June Cavea Auditorium Parco della Musica, Rome, Italy
Sunday 14 June AccorHotels Arena, Paris, France
Wednesday 17 June Bloomfield Stadium, Tel Aviv, Israel