– To najbardziej wnikliwa pozycja dotycząca "Błyszczących Bliźniaków" – przekonuje Titus z Acid Drinkers. Autorem książki jest Chris Salewicz, który zna Micka Jaggera i Keitha Richardsa od wczesnych lat 70. Śledzi ich fascynującą podróż, która rozpoczęła się dekadę wcześniej przy dźwiękach londyńskiego jazzu, bluesa i R&B. Poza wyboistą drogą na sam szczyt, legendarnymi koncertami i skandalami autor przedstawia m.in. historię utworu "I Wanna Be Your Man" sprezentowanego Stonesom przez Johna Lennona i Paula McCartneya, burzliwe związki Jaggera z kobietami, spotkanie Keitha z ojcem po 20 latach, liczne machlojki podatkowe zespołu, ucieczkę do Francji czy aferę narkotykową w posiadłości Richardsa w Redlands. Przywołuje występ Stonesów w Warszawie w 1967 roku, podczas którego Mick Jagger przegonił z pierwszych rzędów ówczesnych dygnitarzy, krzycząc: "Spierd...ać stąd!", wspomina śmierć Briana Jonesa, zmagania Keitha z nałogiem, a także niezliczone kłótnie i pojednania gigantów rocka.

Reklama

"Mick & Keith. Rolling Stonesów portret podwójny" to nie tylko biografia dwóch wybitnych członków The Rolling Stones, ale także porywający obraz rockandrollowego życia w latach 60. i kolejnych dekadach.

Chris Salewicz to brytyjski dziennikarz polskiego pochodzenia, od czterech dekad zafascynowany szeroko rozumianą kulturą popularną. Przez lata współpracował m.in. z "The Sunday Times", "The Independent", "The Daily Telegraph", "London's Evening Standard", "Time Out", "New Musical Express", "Q", "Mojo". Jest autorem kilkunastu książek, w tym biografii Boba Marleya "Nieopowiedziana historia króla reggae". Spod jego pióra wyszły również "Rude Boy: Once Upon a Time in Jamaica", "Redemption Song" o Joe Strummerze, "Punk: the Illustrated History of a Music Revolution" i "Dead Gods: The 27 Club".