Dzisiejszy post na ścianie zespołu Megadeth był dla fanów ogromnym zaskoczeniem. W otwarty sposób Dave Mustaine opowiedział w nim o diagnozie, jaką usłyszał od lekarzy. A jest nią rak gardła.

Reklama

Zdiagnozowano u mnie raka gardła. To oczywiście coś, do czego trzeba podchodzić z szacunkiem, ale i stawić temu czoła. Ściśle współpracuję z moimi lekarzami - opracowaliśmy plan leczenia, który ich zdaniem ma 90% wskaźnik sukcesu. Leczenie już się rozpoczęło. Niestety wymaga to odwołania większości koncertów w tym roku. Megacruise 2019 będzie miał miejsce, a zespół będzie częścią tego wydarzenia w jakiejś formie. Wszystkie aktualne informacje będą dostępne na stronie megadeth.com. Megadeth wróci na drogę jak najszybciej.
Tymczasem Kiko, David, Dirk i ja jesteśmy w studio, pracując nad kontynuacją Dystopii - której nie mogę się doczekać, aż wszyscy usłyszą.
Jestem bardzo wdzięczny całemu zespołowi - rodzinie, lekarzom, członkom zespołu, trenerom i nie tylko.
Będę informował wszystkich.
Do zobaczenia wkrótce,
Dave Mustaine
Reklama

Dave Mustaine jest od 1983 roku liderem jednego z najważniejszych zespołów w historii metalu - Megadeth. Grupę założył po tym, jak za nadużywanie alkoholu i brak dyscypliny na trasie został karnie usunięty z zespołu Metallica.

Megadeth, obok Metalliki, Anthrax i Slayera uważany jest za część tzw. wielkiej czwórki thrash metalu. To właśnie te formacje, podczas ich aktywności twórczej w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, na zawsze odmieniły oblicze ostrego grania.

Megadeth ma na swym koncie też jedn z frekwencyjnych rekordów koncertowych. Ich koncert w ramach Rock Im Rio oglądało aż 700 tysięcy fanów.