Jean-Michel Jarre w Warszawie z nową płytą [ZDJĘCIA]
1 – Chciałem opowiedzieć historię muzyki elektronicznej na podstawie własnych przeżyć i z mojego punktu widzenia – od momentu kiedy zaczynałem, aż po dziś dzień – mówi Jarre o projekcie. – Dlatego postanowiłem współpracować z całym wachlarzem artystów, którzy bezpośrednio lub pośrednio, w czasie kiedy przez ostatnie cztery dekady tworzyłem muzykę elektroniczną, byli związani z tym gatunkiem. Zaprosiłem ludzi, których podziwiam za ich szczególny wkład w ten gatunek muzyczny, którzy są dla mnie inspiracją, ale także takich, których brzmienie jest rozpoznawalne.
PAP / Jakub Kamiski
2 Na początku nie miałem pojęcia, jak ten projekt będzie wyglądał – przyznaje Jarre. – Ale jestem zaszczycony faktem, że wszyscy których zaprosiłem do współpracy, przyjęli moje zaproszenie.
PAP / Jakub Kamiski
3 Francuski muzyk zdradził, że pracuje nad drugą częścią wydawnictwa. Podobnie jak pierwsza odsłona i druga powstanie z udziałem gości. Do współpracy Jean-Miche Jarre zaprosił m.in. Davida Lyncha, Julię Holter i Gary'ego Numana. Premiera planowana jest podobno na kwiecień 2016 roku.
PAP / Jakub Kamiski
4 – Gwoli ścisłości, artyści, którzy pojawiają się na drugiej części nie trafili tam z powodu jakiejś mojej hierarchii – tłumaczy muzyk. – Po prostu niektóre utwory musiałem dokończyć, dlatego znajdą się na kontynuacji.
PAP / Jakub Kamiski
5 Jean-Michel Andre Jarre urodził się 24 sierpnia 1948 roku w Lyonie we Francji. Kompozytor muzyki elektronicznej, syn kompozytora muzyki filmowej Maurice'a Jarre'a. Jest uważany za pioniera muzyki elektronicznej. Jean-Michel Jarre pobił rekord Guinessa pod względem liczby zgromadzonych na jednym koncercie fanów – w 1997 roku na moskiewski występ Jarre'a przybyło 3,5 mln osób. Uważa się, że Jarre stworzył muzykę elektroniczną "dla wszystkich".
PAP / Jakub Kamiski
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję