Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Perła rock'n'rolla. Głośna opowieść o Janis Joplin w polskich kinach

14 stycznia 2016, 10:05
– To niesamowita ikona rocka, kobieta, która przetarła szlak dla wielu innych wokalistek. Była pierwszą kobietą, która odniosła taki sukces na amerykańskiej scenie muzycznej, miała niesamowity głos, a do tego jej muzyka jest aktualna do dzisiaj – mówiła Amy Berg o Janis Joplin. Ze starannie wybranych materiałów archiwalnych, którym towarzyszą nagrane współcześnie wywiady, autorka głośnego "Zbaw nas ode złego" stworzyła dokument, który wpisuje się w obecny w kinie trend realizowania filmowych biografii muzycznych legend. Narratorką opowieści jest sama Janis. Jej słowa pochodzą z listów, jakie pisała do rodziny, przyjaciół i kochanków. Odczytuje je Chan Marshall, znana jako Cat Power.
– To niesamowita ikona rocka, kobieta, która przetarła szlak dla wielu innych wokalistek. Była pierwszą kobietą, która odniosła taki sukces na amerykańskiej scenie muzycznej, miała niesamowity głos, a do tego jej muzyka jest aktualna do dzisiaj – mówiła Amy Berg o Janis Joplin. Ze starannie wybranych materiałów archiwalnych, którym towarzyszą nagrane współcześnie wywiady, autorka głośnego "Zbaw nas ode złego" stworzyła dokument, który wpisuje się w obecny w kinie trend realizowania filmowych biografii muzycznych legend. Narratorką opowieści jest sama Janis. Jej słowa pochodzą z listów, jakie pisała do rodziny, przyjaciół i kochanków. Odczytuje je Chan Marshall, znana jako Cat Power. / Media
To miała być zupełnie inna opowieść o legendarnej wokalistce. Nie kolejny portret gwiazdy rocka, a historia delikatnej artystki, która jednocześnie była bardzo silną kobietą. Czy nominowanej do Oscara Amy Berg udało się zrealizować ambitne plany? Jej dokument "Janis: Little Girl Blue" będzie można przedpremierowo obejrzeć 19 stycznia w wybranych kinach sieci Multikino.
Reklama
Reklama
Tematy:
Amy Berg Amy Cat Power Chan Marshall Janis Joplin Janis: Little Girl Blue

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • @@@@@@@@@@
    2015-12-30 08:59:32
    O tak wspomnienia ćpunów zawsze w modzie.
    12
    pokażodpowiedzi (2)
Reklama

Zobacz więcej

Reklama