Można się tego było spodziewać. Film w Kenny'ego Ortegi "Michael Jackson's This Is It" wzbudził olbrzymie zainteresowanie fanów na całym świecie. Zagranicznym wielbicielom króla popu w niczym nie ustępują Polacy - bilety na seanse przedpremierowo zarezerwowało lub kupiło ponad 100 tysięcy rodaków!

Materiał wykorzystany w "This Is It" został nakręcony w okresie od kwietnia do czerwca 2009 roku w STAPLES Center w Los Angeles oraz w Forum w Inglewood podczas przygotowań Jacksona do "This Is It", serii pięćdziesięciu koncertów, jakie Jackson planował zagrać w O2 Arena w Londynie.

"This Is It" oferuje fanom Jacksona i wielbicielom muzyki na całym świecie rzadkie zakulisowe spojrzenie na wykonawcę, jego karierę i przygotowania do spektakularnego widowiska. Film zapewni kinomanom niezapomniane przeżycie zestawione z obszernym materiałem pokazującym szczegółowe przygotowania Jacksona do londyńskich koncertów.

"Ta muzyczna mozaika pomoże fanom docenić i zrozumieć Michela - opowiada Kenny Ortega, reżyser londyńskich koncertów. - To opowieść o wielkim geniuszu i jego ostatnim dziele".