Karierę muzyczną rozpoczynała w Buffo rolą Anki w słynnym musicalu "Metro". Pamiętna, główna rola w hitowym przedstawieniu otworzyła Groniec drzwi do dalszych sukcesów scenicznych. Występowała w wielu innych musicalach, w kolejnych latach związała się z Teatrem Ateneum.

W 2000 roku wydała debiutancki album "Mężczyźni", którego producentem był Grzegorz Ciechowski. Śpiewała również poezję, piosenki kabaretowe. Stworzyła niezapomniane interpretacje takich utworów jak "Wariatka tańczy", "Uciekaj moje serce", czy "Karuzela z Madonnami".

Katarzyna Groniec jest laureatką nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Na swoim koncie ma siedem albumów studyjnych, z których ostatni "Pin-Up Princess" ukazał się w listopadzie ubiegłego roku.

Obecnie artystka promuje płytę i organizuję warsztaty dla młodych wykonawców. Do czwartku można nadsyłać zgłoszenia na spotkania z artystką, które odbędą się w dniach 23-25 marca. Spośród wszystkich zgłoszeń Katarzyna Groniec wybierze 10 osób, które wezmą udział w marcowych warsztatach i koncercie promującym jej najnowszą płytę. Warsztaty będą częścią programu obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, które przebiegać będą w tym roku pod hasłem "Dotknij teatru".