Do Micka Jaggera i Keitha Richardsa podobnie jak na wszystkich poprzednich koncertach jubileuszowej trasy koncertowej, na scenie dołączą goście. Tym razem będzie to brytyjska gwiazda pop Lady GaGa, legenda amerykańskiego rocka Bruce Springsteen i zespół The Black Keys, jedna z najciekawszych formacji rockowych ostatnich lat. Koncert zaplanowano na 15 grudnia w Prudential Center w Newark, New Jersey.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani, że tak znakomici artyści jak Lady GaGa, Bruce Springsteen i Black Keys pomogą nam w świętowaniu naszego 50-lecia. Teraz dopiero zaczyna się zabawa i próba ułożenia sobie gry w takim towarzystwie – brzmi oficjalny komunikat ze strony The Rolling Stones.

Występ legendy brytyjskiego rocka będzie transmitowany w systemie pay-per-view jako "One More Shot". Fani zespołu będą musieli zapłacić za przyjemność oglądania swoich idoli 40 dolarów lub 50 dolarów w wersji HD.

Podczas listopadowych koncertów Stonesów w Londynie, na scenie gościnnie pojawili się m.in. Eric Clapton, Jeff Beck i Mary J. Blige. Na scenę do dawnych kolegów wrócili też eks-Stonesi: basista Bill Wyman i gitarzysta Mick Taylor.

Koncert będzie ostatnim z zaplanowanych trzech koncertów w Stanach Zjednoczonych w ramach trasy "50 and Counting". Ostatni występ przypadnie 13 grudnia. The Rolling Stones zagrają także na koncercie charytatywnym "12-12-12", poświęconym zbieraniu funduszy dla ofiar huraganu Sandy.