– Są na świecie inne sprawy poza występem na Glastonbury – przekonywał lider grupy The Rolling Stones, Mick Jagger, dodając jednocześnie: – Rzecz jasna, Glastonbury jest ważne, zwłaszcza dla moich dzieci. To dla nich najważniejsze wydarzenie w roku.

Reklama

Gitarzysta formacji Ronnie Wood wyznał, że pojawienie się The Rolling Stones na jednym z największych festiwali muzycznych na świecie "byłoby miłe". Muzyk dodał, że zrobi wszystko, by przekonać organizatorów i swoich kolegów z zespołu do czerwcowego występu na festiwalowej scenie. Wood uznał, że kilka jubileuszowych koncertów, jakie Stonesi zagrali w 2012 roku, było "świetną rozgrzewką przed tym, co czeka nas w tym roku".

Mimo wypowiedzi członków The Rolling Stones oraz nieautoryzowanego potwierdzenia ich udziału w Glastonbury Festival przez Serge'a Pizzorno z zespołu Kasabian, organizatorzy festiwalu milczeli. W środę wieczorem występ legendy brytyjskiego rocka został oficjalnie ogłoszony.

Festiwalowy występ The Rolling Stones nie będzie jedyną okazją dla fanów, by zobaczyć weteranów rocka w akcji. Zespół został zakontraktowany na osiemnaście występów w Ameryce Północnej. Trasa startuje już w maju.

Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts to jeden z największych na świecie festiwali muzycznych odbywający się w angielskiej miejscowości Glastonbury. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się we wrześniu 1970 roku. Choć wydarzenie przyciąga publiczność głównie ze względu na atrakcje muzyczne, podczas festiwalu odbywają się - poza koncertami - także wystawy, przedstawienia teatralne i cyrkowe oraz pokazy tańca. Festiwal przyciąga każdego roku ponad 150 tys. osób. Tegoroczny Glastonbury Festival odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Na jedenastu scenach wystąpi kilkuset wykonawców, reprezentujących różne nurty muzyki rockowej. Pośród nich znajdą się największe gwiazdy takie, jak Rolling Stones, Mumford & Sons, Nick Cave And The Bad Seeds, Portishead, Sinead O'Connor czy Public Enemy.

Reklama