Anonsując w środę występ Emmsje Gauti’ego, organizatorzy Polish Hip-Hop Festival przypomnieli, że karierę rozpoczął on w 2002 r. „i od tamtego czasu zyskał uznanie i status legendy islandzkiej sceny”.

„Jesteśmy przekonani, że ten wybór będzie strzałem w dziesiątkę i udowodni, że doskonały rap tworzy się w najbardziej nietypowych zakątkach Europy” – podkreślają w zapowiedzi koncertu Emmsje Gauti’ego twórcy płockiego festiwalu hip-hop. Jak dodają, „raper nie boi się eksperymentować z R'n'B, wie jak rapować na trapowych beatach i nie są mu obce klasyczne dźwięki”.

Reklama

Wśród twórców, którzy zaprezentują się podczas tegorocznej odsłony Polish Hip-Hop Festival, organizatorzy tej imprezy wymienili takich artystów i grupy jak m.in. Sokół, PRO8L3M oraz Tuzza, opisywana przez nich jako „jedno z największych objawień ostatnich lat na polskiej scenie”, których debiutancki, wydany w grudniu 2018 r. album, „zawojował większość branżowych podsumowań i udowodnił, że nawet zimą może pojawić się trochę więcej słońca”.

Polish Hip-Hop Festival gości na malowniczej nadwiślańskiej plaży w Płocku od 2013 r. Podczas ostatniej edycji, która odbywała się od 2 do 4 sierpnia 2018 r., impreza zgromadziła rekordową w swej historii liczbę wykonawców - 77 artystów, w tym także zagranicznych, jak np. AllttA, amerykańsko-francuski duet Mr. J. Medeiros i 20syl, prezentujący elektroniczne brzmienia hip-hop.

Aneta Kwiatkowska

Według organizatorów, ubiegłoroczna odsłona tego muzycznego wydarzenia, zgromadziła ponad 14 tys. publiczności, w tym gości z wielu krajów Europy, co oznacza, że o ponad 2 tys. osób pobity został wcześniejszy rekord frekwencji. Nowością imprezy była dodatkowa scena Red Bull Music Stage. Największą publiczność przyciągnęli: Quebonafide, Tede i Abel, AllttA, Pezet, Paluch, Smolasty, Guzior, PLK, Białas i Bedoes oraz O.S.T.R.

Twórcy imprezy anonsują, iż w tym roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku na uczestników Polish Hip-Hop Festival będą czekały cztery sceny oraz dodatkowe atrakcje, jak foodtrucki i specjalna strefa merchandise. Będzie też dostępne pole namiotowe. (PAP)