WINGER www.myspace.com/wingertheband
Warszawa, klub Progresja, ul. Kaliskiego 15a
niedziela, 6 grudnia
wstęp: 15.30, start: 16.30
support: Nutshell, Markonee, Totentanz, Carrion
bilety: 70/85 pln (przedsprzedaż/w dniu koncertu)
sprzedaż: eventim.pl, klub Progresja

Na przełomie lat 80. i 90. Winger zyskał wielką popularność, w pewnym okresie porównywalną ze sławą Def Leppard, Mötley Crüe i Poison. Dwie pierwsze płyty zespołu - "Winger" i "In the Heart of the Young" - osiągnęły platynę, kolejny krążek "Pull" rozszedł się w złotym nakładzie.

Największe hity Wingera to "Easy Come Easy Go", "Seventeen", "Headed for a Heartbreak" i "Miles Away". Gdy w 1994 roku, po nastaniu ery grunge'u, grupa zawiesiła działalność, jej charyzmatyczny wokalista i basista Kip Winger wybrał karierę solową przez czternaście lat nagrywając cztery albumy. Z kolei gitarzysta zespołu Reb Beach ruszył w trasy koncertowe z Alice'm Cooperem, Whitesnake i Dokken. Pozostali członkowie zostali muzykami sesyjnymi.

Winger w starym składzie reaktywował się w 2001 roku (z przerwą w latach 2003-2006, kiedy to Reb Beach m.in. koncertował z Whitesnake i wydał solowy album Masquerade). Rok 2006 przyniósł długo oczekiwaną i dobrze przyjętą płytę "IV", wspartą wieloma występami na całym świecie.

W połowie października europejską premierę ma piąte wydawnictwo Wingera zatytułowane "Karma", które ukaże się nakładem Frontiers Records. Polscy fani formacji mają szansę usłyszeć materiał z płyty już 6 grudnia.

p