Jest szansa, że OFF Festival ponownie stanie się jedną z najbardziej interesujących imprez muzycznych roku w Polsce. Potwierdzone gwiazdy to Matthew Herbert i Alva Noto. Ptaki ćwierkają też o Sonic Youth i Iggym Popie. Gdyby było w tym chociaż ziarenko prawdy...

Reklama

Wśród znanych już gwiazd innej kluczowej muzycznej imprezy w Polsce Open'eraBjörk oraz zespół The XX, dla którego będzie to pierwszy raz w Polsce. W Gdyni mają zagrać materiał z właśnie przygotowywanej nowej płyty. Spośród koncertów, jakie mają się odbyć w pierwszej połowie nadchodzącego roku, na pewno warto wymieć występy Raphaela Sadiqa, The Cinematic Orchestra (w ramach Before Tauron Nowa Muzyka), Petera Hooka (zagra utwory z albumu "Unknown Pleasures"), Opeth, Misfits, Al Di Meola, Little Dragon, Pink Martini, Michaela Buble, Judas Priest, Stinga, Bobby'ego McFerrina i Red Hot Chilli Peppers.

Na pewno przyjedzie też któryś z wykonawców zapowiadających w nowym roku premierowe albumy. Materiał mają już przygotowany m. in.: Air, Pet Shop Boys, The Cranberries i Speech Debelle (wszystko powinno się ukazać w lutym). Wiemy, że nowe krążki wydadzą również Gotye, Leonard Cohen i Paul McCartney. Na liście zapowiedzi jeszcze niepewnych warto odnotować premierowe albumy: Christiny Aguilery, Garbage, Foo Fighters, Aerosmith, Black Sabbath, Green Day, Linkin Park, Guns N'Roses, Robbiego Williamsa, Madonny, Metalliki, Bruce'a Springsteena, Killing Joke i Wu-Tang Clan. Oby chociaż połowa zapowiedzi znalazła swój płytowy finał.

Fani biografii muzyków też nie powinni narzekać. Wiosną 2012 r. ukaże się opowieść o legendarnym brytyjskim zespole Talk Talk. Wyjdzie też płyta "A Tribute to Talk Talk" z największymi przebojami kapeli nagranymi przez znanych artystów. Swoją wersję jednej z piosenek przygotował na nią Myslovitz. Lada dzień ma się u nas pojawić wreszcie historia legendy punka "The Clash – Ostatnia Załoga Na Mieście". W Polsce na pewno wiele będzie się mówiło o biografii Behemoth. Nergal szykuje też wywiad rzekę.

Zapowiada się dobry muzyczny rok. Będzie co oglądać, słuchać, czytać i o czym pisać.